logo
+420 734 839 966
po – pá 8:00 – 16:00

Gerontooblek – simulace stáří

Prožitkový workshop GERONTOOBLEK – simulace stáří je určen všem, kteří pracují se seniory nebo s osobami se zdravotním postižením.

Účastníci mají jedinečnou možnost seznámit se s pocity i pohybem seniorů či osob těžce nemocných, a to zážitkovou formou, kdy si vyzkouší speciální gerontooblek, který simuluje pohyb a pocity seniorů a zdravotně postižených. Účastníci si vyzkouší, jaké to je během několika minut zestárnout o několik desítek let – nohy ztěžknou, záda se ohnou, v rukou se ztratí cit, rozostří se zrak a budou hůře slyšet. Díky této zkušenosti se lépe vcítí do pocitů a potřeb starých a nemocných lidí.

V obleku si vyzkouší běžné činnosti jako chůze do schodů, ze schodů, návštěva toalety, ulehnutí na lůžko, vstávání, dále soběstačnost při oblékání, obouvání, zapínání knoflíků, přijímání stravy a tekutin s dopomocí i bez ní. Díky speciálním rukavicím si vyzkouší třes rukou v různé intenzitě a pomocí speciálních brýlí různé oční vady a sluchátky různá sluchová postižení.

Zřetel Gerontooblek simulace stáří

 

Hodinová dotace: 8 vyučovacích hodin

Č. akreditace MPSV: A2021/0582-SP/PC/PP/VP

Cílová skupina: sociální pracovníci, pracovníci v sociálních službách, vedoucí pracovníci

Zřetel Gerontooblek simulace stáří 1Zřetel Gerontooblek simulace stáří 2Gerontooblek ZLZřetel Gerontooblek simulace stáří 3Zřetel Gerontooblek simulace stáří 4

Kurz - workshop Gerontooblek – simulace stáří pro Vás připravíme na míru a realizujeme přímo ve Vaší organizaci pro Vaše zaměstnance. V případě zájmu nám zašlete poptávku.

 

Sledujte vzdělávání pro sociální služby
fb