logo
+420 734 839 966
po – pá 8:00 – 16:00


Péče a možnosti komunikace při práci s osobami s Alzheimerovou nemocí


Termín

17. 04. 2024
8:30 - 15:30

Místo

ONLINE - webinář
odkaz bude zaslán přihlášeným 1 den před konáním

Hodinová dotace

8 vyučovacích hodin

Číslo akreditace

A2023/0868-SP/PC/PP

Cílová skupina

  • Sociální pracovníci
  • Pracovníci v sociálních službách
  • Neformální pečovatelé
  • Pracovníci na úřadě

1590 Kč / osoba
Přihláška

Obsah

Kurz je určen pro pracovníky sociálních služeb, ale i navazujících služeb, kde se mohou objevit nemocní s Alzheimerovou chorobou. Kurz je možné nabídnout pečujícím osobám z řad profesionálů i rodinných příslušníků/neformálních pečovatelů. Nedílnou součástí kurzu je podpora a komunikace s mladšími klienty i se seniory s Alzheimerovou nemocí a s jejich rodinnými příslušníky či pečovateli. Bude probrána teoreticky i na příkladech z praxe respektující a zároveň specifická komunikace dle jednotlivých fází nemoci.  Budou zmíněny základní poznatky o nemoci i konkrétní kazuistiky z praxe z domácího prostředí i z prostředí sociálních služeb. Účastníci kurzu budou zapojeni aktivně díky veřejně dostupným testům pro klienty s Alzheimerovou nemocí, které se naučí používat a mohou je dále využívat při komunikaci s nemocnými. Jedná se o ucelený přehled aktuálních informací, které se týkají klientů s Alzheimerovou nemocí, způsoby pomoci této cílové skupině a jejich rodinám, včetně základního sociální poradenství. 


Vzdělávací cíle

Absolvent kurzu získá teoretické a praktické znalosti z oblasti komunikace a důstojné péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou. Jak pečovat, jak podporovat a komunikovat se seniorem i s mladším klientem s touto nemocí a jak zvládnout specifika cílové skupiny. Účastník kurzu po jeho absolvování získá vhled do oblasti všech stupňů Alzheimerovy demence, jak se mění stav i potřeby a schopnosti nemocného a jak o nemocné s Alzheimerovou chorobou pečovat, neboť se jedná o klienty se specifickými potřebami. Cílem je podpořit pečující osoby, aby si důvěřovaly při péči o takto nemocné klienty, měly nadhled a rozuměly postupně se měnícím tělesným i psychickým schopnostem klienta. Absolventi kurzu získají kromě návodných komunikačních strategií, také základní povědomí o nových trendech při péči u tuto CS, o vhodných pomůckách, sociálních službách, příspěvku na péči, které jim mohou ulehčit péči o klienty.  


Lektor

Mgr. Michaela Horáčková

Je profesí sociální pracovnice, magisterský titul získala v oboru sociální práce na FF Univerzity Karlovy v Praze. V rámci své dlouholeté praxe prošla oblastí mnoha sociálních i zdravotně sociálních služeb a úřadů, kde se věnovala mnoha činnostem a různým cílovým skupinám. Vedla na okresním a krajském úřadě týmy zaměřené na cílovou skupinu osob se zdravotním postižením a seniory, náhradní rodinnou péči nebo projekty primární prevence a předcházení sociálně patologickým jevům, financování sociálních služeb nebo komunitní plánování sociálních služeb. Přímo v oblasti sociálních služeb pracovala na lince důvěry, v občanské poradně, v protidrogových službách, v komunitním centru pro lidi s duševním onemocněním. Zejména se věnuje poradenství v psychosociální oblasti a doprovázení pěstounských rodin jako jejich klíčová sociální pracovnice. Za smysluplné považuje svoje působení v Hospici, kde je poskytována paliativní péče a ona zde působí jako krizový intervent pro terminálně nemocné, jejich rodiny a pozůstalé. Zároveň zde pracuje také jako dobrovolník. V posledních deseti letech se intenzivně věnuje také lektorské činnosti, při které předává svoje znalosti a zkušenosti z praxe.

Cena

1 590 Kč/osobu (osvobozeno od DPH)

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ UZAVŘENO