logo
+420 734 839 966
po – pá 8:00 – 16:00


Úvod do práce s těhotnými ženami a matkami – uživatelkami drog


Termín

04. 05. 2023
8:30 - 15:30

Místo

ONLINE - webinář
odkaz bude zaslán přihlášeným 1 den před konáním

Hodinová dotace

8 vyučovacích hodin

Číslo akreditace

A2023/1329-SP/PC/PP

Cílová skupina

  • Sociální pracovníci
  • Pracovníci v sociálních službách
  • Neformální pečovatelé
  • Pracovníci na úřadě

1590 Kč / osoba
Přihláška

Obsah

Seminář se zaměřuje na specifika sociální práce s těhotnými ženami a matkami – uživatelkami alkoholových i nealkoholových drog. Seznamuje s nejčastěji zneužívanými drogami u matek, jejich účinky a dopady na současný i budoucí život matky a dítěte. Představuje základní systém služeb pro tuto cílovou skupinu. Součástí semináře je alternativní pohled na těhotnou ženu či matku – uživatelku drog v různých kontextech. Dále jsou představeny některé mýty týkající se těhotenství a mateřství ve vztahu k drogám a realita. Kurz představuje vybrané intervenční techniky při práci s těhotnými ženami, případně matkami - uživatelkami drog, které je možné uplatnit v různých kontextech.


Vzdělávací cíle

Účastník semináře se bude orientovat v účincích alkoholu, thc, stimulantů a opiátů a dopadu jejich užívání na matku i dítě aktuálně i v budoucnosti. Seznámí se se základní strukturou organizací a institucí, které intervenují v této oblasti. Dokáže se vžít do role uživatelky a jejího prožívání a chápe ho. Seznámí se s nejčastějšími mýty spojovanými s uživatelkami drog a jejich postoji k těhotenství a mateřství. Vyzkouší si praktické techniky při práci s těhotnými ženami, případně matkami - uživatelkami drog, které je možné uplatnit v různých kontextech práce s touto cílovou skupinou.


Lektor

Mgr. et Mgr. et Mgr. Jan Zahradník

Vystudoval psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a obor pedagogika a sociální pedagogika na Masarykově univerzitě v Brně. Je absolventem Systemického a růstového terapeutického výcviku v modelu Virginie Satirové a Komplexního výcviku v psychoterapii a poradenství zaměřené na řešení.

Více jak 20 let pracuje jako terénní sociální pracovník s rizikovou mládeží, uživateli drog a rodinami s drogovým problémem a lidmi bez domova.

Patnáct let působil ve školství, momentálně je externím vyučujícím na Univerzitě Palackého v Olomouci. Je dlouholetým lektorem seminářů pro pedagogické pracovníky. Je také dlouholetým lektorem seminářů pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách.

V rámci terapie a poradenství se zaměřuje na individuální práci s klienty, práci s rizikovými dětmi a mládeží, s rodiči a s rodinami, práci se závislými a klienty s nízkou motivací.

Má soukromou psychologickou praxi, působí jako supervizor v sociálních službách a externě působí jako psycholog pro OSPOD.

Cena

1 590 Kč/osobu (osvobozeno od DPH)

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ UZAVŘENO