logo
+420 734 839 966
po – pá 8:00 – 16:00


Rozdílová profesní zkouška - Chůva pro děti v dětské skupině + studijní materiály


Termín

20. 10. 2023 - 22. 10. 2023

Místo

Praha - ZŠ Táborská
Táborská 45, Praha 4 - Nusle 14000

Závěrečná zkouška proběhne ve dvou dnech 20.10.2023 a 21.10.2023. V případě vyššího počtu zájemců proběhne zkouška i v neděli 22.10.2023. Popis

V souladu s novelou zákona č. 247/2014 Sb. o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině je poskytovatel povinen zajistit, aby činnost, kterou se uskutečňuje výchova a péče o dítě v dětské skupině, byla vykonávána alespoň 1 pečující osobou s odbornou způsobilostí ve zdravotnické oblasti nebo profesní kvalifikací Chůvy pro děti v dětské skupině.

Pokud uchazeč úspěšně složil zkoušku z profesní kvalifikace Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky (kód: 69-017-M) jsou mu uznány některé z kompetencí a může se přihlásit pouze k rozšiřující zkoušce Chůva pro děti v dětské skupině. Uchazeč před zkouškou doloží kopii osvědčení o předchozí získané profesní kvalifikaci. Část kompetencí tak bude uznána z předchozí zkoušky. 

Témata zkoušky jsou dána hodnoticím standardem Národní soustavy kvalifikací pro profesi Chůva pro děti v dětské skupině (kód: 69-073-M)

Úspěšní absolventi zkoušky obdrží Osvědčení o profesní zkoušce, které je veřejnou listinou podobně jako vysvědčení, výuční listy nebo diplomy o absolutoriu, a je platné i v zemích Evropské unie. 

V souladu s novelou zákona č. 247/2014 Sb. o poskytování služby péče o dítě v dětské skupině je poskytovatel povinen zajistit, aby činnost, kterou se uskutečňuje výchova a péče o dítě v dětské skupině, byla vykonávána alespoň 1 pečující osobou s odbornou způsobilostí ve zdravotnické oblasti nebo profesní kvalifikací Chůvy pro děti v dětské skupině. 

Zkouška probíhá ve dvou částech – písemný test (60 minut), ústní a praktická zkouška (60 minut). 

 


Témata zkoušky

 • Orientace v běžných onemocněních dětského věku, epidemiologii a hygieně
 • Orientace v somatologii člověka se zaměřením na dětský věk
 • Bezpečná manipulace s kojencem od 6 měsíců věku
 • Uplatňování znalostí o vývojových etapách a podpora sociálně emočního vývoje dítěte v raném věku
 • Orientace v podmínkách poskytování služby péče o dítě v dětské skupině
 • Orientace v provozních a hygienických pravidlech při práci s dětmi v dětské skupině


Vstupní požadavky

 • ukončené základní vzdělání
 • dosažení věku 18 let
 • bez logopedických vad
 • zkouška probíhá v českém jazyce
 • získaná profesní kvalifikace Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky


Vzhledem k požadavkům MPSV je nutné přihlášku zaslat také poštou na předepsaném formuláři, který Vám zašleme emailem společně s podklady k platbě po přihlášení prostřednictvím online přihlášky (viz níže).Cena

4 590 Kč/osobu (vč. DPH)
včetně studijních materiálů

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ UZAVŘENO