logo
+420 734 839 966
po – pá 8:00 – 16:00


Gerontooblek - simulace stáří


Termín

24. 01. 2023
9:00 - 16:00

Místo

Ostrava
bude upřesněno, Ostrava

Hodinová dotace

8 vyučovacích hodin

Číslo akreditace

A2021/0582-SP/PC/PP/VP

Cílová skupina

  • Sociální pracovníci
  • Pracovníci v sociálních službách
  • Neformální pečovatelé
  • Pracovník v manažerské, řídicí funkci

1790 Kč / osoba
Přihláška

Obsah školení

Zážitkový workshop GERONTOOBLEK – simulace stáří je určen všem, kteří pracují se seniory nebo s osobami se zdravotním postižením. V teoretické části přednášky se lektor zaměřuje především na psychosociální změny, které přicházejí ve stáří, nebo nemoci a na nejčastější psychické a sociální bariéry, s nimiž se senior nebo osoba se zdravotním postižením setkává, a to jak v domácím prostředí, tak i v domovech pro seniory nebo jiné pobytové či ambulantní sociální službě. Zaměstnanci sociálních služeb se při své práci pravidelně setkávají s problematikou péče o seniory. Kladou se na ně vysoké nároky, včetně schopnosti vcítit se do druhého. Účastníci mají jedinečnou možnost seznámit se s pocity i pohybem seniorů či osob těžce nemocných, a to zážitkovou formou, kdy si vyzkouší speciální gerontooblek, který simuluje pohyb a pocity seniorů a zdravotně postižených. Účastníci si vyzkouší, jaké to je během několika minut zestárnout o několik desítek let – nohy ztěžknou, záda se ohnou, v rukou se ztratí cit, rozostří se zrak a budou hůře slyšet. Díky této zkušenosti se lépe vcítí do pocitů a potřeb starých a nemocných lidí. V obleku si vyzkouší běžné činnosti jako chůze do schodů, ze schodů, návštěva toalety, ulehnutí na lůžko, vstávání, dále soběstačnost při oblékání, obouvání, zapínání knoflíků, přijímání stravy a tekutin s dopomocí i bez ní. Díky speciálním rukavicím si vyzkouší třes rukou v různé intenzitě a pomocí speciálních brýlí různé oční vady a sluchátky různá sluchová postižení.


Cíle školení

Účastník prohloubí vlastní empatii vůči klientům své služby, což mu přinese změnu pohledu na klienta a chápání jeho pocitů a potřeb.
Seznámí se s procesy stáří jak v teoretické, tak v prožitkové rovině.


Lektor

Mgr. Marie Vinklerová, DiS.

Absolventka Univerzity Palackého v Olomouci a Masarykovi univerzity v Brně v oborech Sociální politika a sociální práce. Působila jako sociální pracovnice a vedoucí pečovatelské služby v Lipníku nad Bečvou a v současnosti působí jako sociální pracovník na Magistrátu města Olomouc a lektorka velkého množství kurzů s akreditací MPSV ČR.

Cena

1 790 Kč/osobu (osvobozeno od DPH)

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ UZAVŘENO