logo
+420 734 839 966
po – pá 8:00 – 16:00


Úvod do práce s agresivním klientem


Termín

06. 04. 2023
8:30 - 15:30

Místo

ONLINE - webinář
odkaz bude zaslán přihlášeným 1 den před konáním

Hodinová dotace

8 vyučovacích hodin

Číslo akreditace

A2021/0353-SP/PC/PP/VP

Cílová skupina

  • Sociální pracovníci
  • Pracovníci v sociálních službách
  • Neformální pečovatelé
  • Pracovníci na úřadě
  • Pracovník v manažerské, řídicí funkci

1590 Kč / osoba
Přihláška

Obsah

Vzdělávací program si klade za cíl seznámit účastníky s problematikou agresivního chování tak, aby po jeho absolvování nejen uměli rozpoznat a adekvátně reagovat na agresivní chování klientů, ale aby také získali základní praktické dovednosti využitelné pro prevenci agresivního chování klienta. V první části semináře se účastníci seznámí s příčinami a jednotlivými druhy agresivního chování. Dozví se, jaké jsou fáze agresivního chování a jaké situace mohou agresivní chování vyvolat. Při práci s rizikovým chováním je nezbytné, aby pracovníci na ně nejen uměli adekvátně reagovat, ale aby jej dokázali eliminovat či minimalizovat. Účastníci se proto seznámí s hlavními zásadami prevence agresivního chování. V navazující praktické části si účastníci pomocí modelování rozhovorů vyzkouší, jak dobře komunikovat s klientem, který se chová agresivně. Dozvědí se také, jak pracovat s vlastními negativními pocity, které v nich může agresivní chování klientů vyvolat a jak provádět účinnou psychohygienu.  


Vzdělávací cíle

Absolventi semináře se seznámí s nejčastějšími příčinami a druhy agresivního chování. Důraz bude kladen na prevenci tohoto chování a komunikace s agresivními klienty. Opomenuta nebude ani potřebnost účinné psychohygieny pracovníků.  


Lektor

Mgr. et Mgr. et Mgr. Jan Zahradník

Vystudoval psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a obor pedagogika a sociální pedagogika na Masarykově univerzitě v Brně. Je absolventem Systemického a růstového terapeutického výcviku v modelu Virginie Satirové a Komplexního výcviku v psychoterapii a poradenství zaměřené na řešení.

Více jak 20 let pracuje jako terénní sociální pracovník s rizikovou mládeží, uživateli drog a rodinami s drogovým problémem a lidmi bez domova.

Patnáct let působil ve školství, momentálně je externím vyučujícím na Univerzitě Palackého v Olomouci. Je dlouholetým lektorem seminářů pro pedagogické pracovníky. Je také dlouholetým lektorem seminářů pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách.

V rámci terapie a poradenství se zaměřuje na individuální práci s klienty, práci s rizikovými dětmi a mládeží, s rodiči a s rodinami, práci se závislými a klienty s nízkou motivací.

Má soukromou psychologickou praxi, působí jako supervizor v sociálních službách a externě působí jako psycholog pro OSPOD.

Cena

1 590 Kč/osobu (osvobozeno od DPH)

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ UZAVŘENO