logo
+420 734 839 966
po – pá 8:00 – 16:00


Specifika komunikace s lidmi se syndromem demence


Termín

31. 01. 2022 - 01. 02. 2022
08:30 - 12:00

Místo

ONLINE - webinář
odkaz bude zaslán přihlášeným 1 den před konáním

Hodinová dotace

8 vyučovacích hodin

Číslo akreditace

A2023/1325-SP/PC/PP

Cílová skupina

  • Sociální pracovníci
  • Pracovníci v sociálních službách
  • Neformální pečovatelé

1390 Kč / osoba
Přihláška
Rozděleno do dvou dnů: 31.1. 8:30 – 10:00 + 10:30 - 12:00, 1.2. 8:30 – 10:00 + 10:30 - 12:00

Obsah

Seminář si klade za cíl seznámit účastníky s problematikou syndromu demence tak, aby po jeho absolvování nejen uměli rozpoznat a adekvátně reagovat na potřeby klientů s demencí, ale aby také získali komunikační dovednosti využitelné při péči o tyto uživatele. V první části školení se účastníci seznámí s příznaky a příčinami syndromu demence a jednotlivými stádii tohoto onemocnění. Při komunikace s člověkem se syndromem demence je nezbytné, aby pracovníci nejen znali jednotlivé fáze demence, ale především aby uměli reagovat na potřeby jednotlivých klientů. Účastníci budou proto seznámeni s konkrétními příklady, jak naplňovat potřeby v jednotlivých fázích onemocnění a jak reagovat na problematické situace spojené s péčí o lidi s demencí. V navazující praktické části si účastníci pomocí modelování rozhovorů vyzkouší, jak dobře komunikovat s klientem s demencí, jak využívat prvky nonverbální komunikace a jak komunikovat v případě bludů. Účastníci se dále naučí, jak do komunikace se seniorem s demencí zapojit práci se vzpomínkami a jak pomáhat posilovat jeho orientaci v realitě.  


Vzdělávací cíle

Seminář se zaměří na předání základních informací týkajících onemocnění syndromem demence a rozpoznávání potřeb takto postižených klientů (se zřetelem na jednotlivé fáze onemocnění). Nastíněny budou také způsoby jak řešit problematické situace, které mohou s těmito klienty nastat.  


Lektor

Mgr. Renáta Nentvichová Novotná, Dis.

Absolventka Vyšší školy sociální (obor Sociální práce) a Karlovy univerzity v Praze (Sociální práce a sociální politika); certifikovaná lektorka validace podle Naomi Feil; absolventka kvalifikačního kurzu Pracovník v oblasti péče o člověka s demencí, Trenér paměti 1. stupně a dalších; pracovala jako intervizorka týmu telefonické krizové pomoci Život 90; facilitátor při skupinovém setkání osob s demencí a jejich rodinných pečujících, i jako sociální pracovnice v domově pro seniory. V současnosti se věnuje lektorské a poradenské činnosti (individuální validace; trénování paměti seniorů; reminiscence; komunikace s lidmi s demencí; aktivizace seniorů; skupinová práce s lidmi s demencí apod.)

Cena

1 390 Kč/osobu (osvobozeno od DPH)

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ UZAVŘENO