logo
+420 734 839 966
po – pá 8:00 – 16:00


Moderní přístupy k lidem s duševním onemocněním


Termín

07. 12. 2022 - 08. 12. 2022
14:15 - 17:30

Místo

ONLINE - webinář
odkaz bude zaslán přihlášeným 1 den před konáním

Hodinová dotace

8 vyučovacích hodin

Číslo akreditace

A2022/0244-SP/PC/PP/VP

Cílová skupina

  • Sociální pracovníci
  • Pracovníci v sociálních službách
  • Neformální pečovatelé
  • Pracovník v manažerské, řídicí funkci

1390 Kč / osoba
Přihláška

Rozděleno do dvou dnů: 7.12. 14:15 – 15:45 + 16:00 - 17:30, 8.12. 14:15 – 15:45 + 16:00 - 17:30Obsah školení

Kurz „Moderní přístupy k lidem s duševním onemocněním“ se zaměřuje na pojetí člověka s duševním onemocněním jako samostatného, zplnomocněného a zotaveného člověka, který si řídí svůj život. Zaměříme se na koncepty, které nám pomohou člověka vést a motivovat tímto směrem. Jedním z konceptů je cesta k zotavení. Představíme tento koncept, podíváme se na čtyři fáze zotavení, na zplnomocnění a principy zotavení. Dalším konceptem je seznámit účastníky kurzu se základními právními předpisy, které se přímo týkají osob s duševním onemocněním. Přiblížíme si některé články Listiny základních práv a svobod, co jsou omezovací prostředky používané v psychiatrii, dobrovolná/nedobrovolná hospitalizace, opatrovnictví, omezení/zbavení svéprávnosti a další.


Cíle školení

Absolvent kurzu získá vědomosti a praktické znalosti z oblasti zotavení člověka z duševního onemocnění. Nabude i praktické zkušenosti, jak svého uživatele/klienta vést směrem k zotavení a postupně jej zplnomocňovat. Získá znalosti z právní problematiky, která se týká osob s duševním onemocněním. Bude se orientovat v Úmluvě o právech osob se zdravotním postižením, získá povědomí o zákonné normě týkající se nedobrovolné hospitalizace a omezovacích prostředcích používaných v psychiatrii.


Lektor

Mgr. Bc. Lenka Kalábek Czereová

Absolventka UP Olomouc v oborech Psychologie a Speciální pedagogika. Působila jako osobní asistentka v Domově pro osoby se zdravotním postižením v Kroměříži, sociální pracovník a speciální pedagog v Sdružení Piafa a v současnosti působí v Národním ústavu duševního zdraví. Absolvovala řadu kurzů a výcviků (např.: Expresivní přístupy při práci se skupinou, Dramaterapeutické přístupy k lidem s postižením, Aplikovaná hudební výchova, Trénink lokálních spolupracovníků v oblasti komunikace destigmatizačních aktivit ve prospěch lidí s duševním onemocněním, atd.).

Cena

1 390 Kč/osobu (osvobozeno od DPH)

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ UZAVŘENO