logo
+420 734 839 966
po – pá 8:00 – 16:00

šablony

Hodnocení a cíle v Tělesné výchově … aneb co a jak (ne)hodnotit (webinář)


Termín

15. 04. 2024
8:00 - 15:30

Místo

ONLINE - webinář
odkaz bude zaslán přihlášeným 1 den před konáním

Hodinová dotace

8 vyučovacích hodin

Cílová skupina

  • Učitelé 2. stupně ZŠ
  • Učitelé SŠ

1950 Kč / osoba
Přihláška

15.4. 8:00 - 9:30 + 10:00 - 11:30 + 12:00 - 13:30 + 14:00 - 15:30Obsah

Důležitost hodnocení žáků v Tělesné výchově se velmi podceňuje. Bez průběžného hodnocení žáků dochází k degradaci tohoto předmětu, vzniká dojem nedůležitosti, u žáků dochází k pocitu nespravedlnosti, nedostávají zpětnou vazbu. Učitel přichází o mnoho funkcí, které hodnocení přináší. Hodnocení v Tělesné výchově je vzhledem k povaze tohoto předmětu velmi specifické a mnoho učitelů neví, jak jej uchopit. Mnohdy vzniká předávání nějakého tradičního systému hodnocení z kolegy na kolegu, aniž by bylo jakkoliv kriticky posouzeno. Jiní učitelé pro změnu rozdávají známky bez jakéhokoliv kritéria.

V tomto kurzu uvedeme vše na pravou míru tak, abychom využili veškeré funkce hodnocení. Díky tomu můžeme lépe motivovat žáky, dát lepší smysl tomuto vyučovacímu předmětu a případně přehodnotit obsah, cíle a výstupy výuky v Tělesné výchově.


Vzdělávací cíle

Účastník školení bude seznámen se souvislostmi a funkcemi hodnocení v TV a bude schopen stanovit vlastní kritéria hodnocení v TV v souladu se stanovenými cíli a výstupy ŠVP.


Lektor

PhDr. Jakub Forýtek

Vystudoval Učitelství tělesné výchovy a společenských věd na Masarykově univerzitě, kde později absolvoval rigorózní řízení. Má dlouhodobé zkušenosti jako zástupce ředitele na základní škole a koordinátor ŠVP a zároveň jako učitel nejen tělesné výchovy, výchovy ke zdraví a výchovy k občanství. Působí na Masarykově univerzitě na Fakultě sportovních studií jako externí odborník z praxe, doktorand a lektor Pedagogiky a Osobnostního rozvoje. V minulosti získal manažerské zkušenosti, prošel tréninkovým programem pro manažery, studiem pro vedení škol a studiem pro koordinátory ŠVP. V současné době se podílí na revizi Rámcových vzdělávacích programů pro základní vzdělávání a na inovaci rozvoje kompetencí učitelů. Zajímá se a vzdělává se v oblasti osobnostního rozvoje, koučinku, psychologie a filozofie. Momentálně působí jako poradce, lektor a kouč.

Cena

1 950 Kč/osobu (vč. DPH)

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ UZAVŘENO