logo
+420 734 839 966
po – pá 8:00 – 16:00

šablony

Sebepoškozování u dětí (webinář)


Termín

11. 06. 2024
8:00 - 13:30

Místo

ONLINE - webinář
odkaz bude zaslán přihlášeným 1 den před konáním

Hodinová dotace

6 vyučovacích hodin

Cílová skupina

  • Učitelé 1. stupně ZŠ
  • Učitelé 2. stupně ZŠ
  • Učitelé SŠ
  • Pedagogové volného času
  • Vychovatelé školských zařízení
  • Učitelé ZUŠ a SUŠ
  • Učitelé speciálních škol
  • Asistenti pedagoga
  • Ředitelé školy a školských zařízení

1750 Kč / osoba
Přihláška

11.6. 8:00 - 9:30 + 10:00 - 11:30 + 12:00 - 13:30Obsah

Sebepoškozování je závažný, rozvíjející se fenomén. Jedná o záměrné ubližování si ve snaze vypořádat se s psychickou nepohodou. Projevuje se zraňováním vlastního těla a je signálem vážného psychického problému. Sebepoškozovat se člověk může sebou samým (škrábání, kousání, štípání, zarývání nehtů, …) nebo pomocí nástroje, ale jsou i mnohé další způsoby. Obsahem semináře bude nejdříve seznámení s problematikou sebepoškozování, vymezení sebepoškozování i popis různých jeho forem a možných příčin sebepoškozování. Ve druhé části se budeme věnovat komunikaci s člověkem, který se sebepoškozuje, seznámení se základní krizovou intervencí a základy následné práce s tímto člověkem.


Vzdělávací cíle

Cílem vzdělávacího programu je seznámit pedagogické pracovníky s problematikou sebepoškozování. Účastníci se dozvědí o možných příčinách sebepoškozování i o formách sebepoškozování. Dále se naučí, jak rozpoznat sebepoškozování i jak komunikovat s dítětem, které se sebepoškozuje a jak mu poskytnout základní krizovou intervenci. Vzhledem k tomu, že k terapii sebepoškozování je potřeba dlouhodobé systematické odborné péče, nebude se jednat o výcvik terapeutické práce s dítětem, jež se sebepoškozuje, ale bude se jednat o základní postupy v rámci kompetencí pedagogických pracovníků zaměřené především na prevenci a odhalení sebepoškozování, přičemž nebude chybět ani nabídka doporučení následné odborné péče pro dítě s tímto problémem.


Lektor

Mgr. Jitka Žlunková

Absolventka Univerzity Palackého v oboru vychovatelství osob vyžadující zvláštní péči a Masarykovy univerzity v oboru psychologie pro učitele. Dlouhodobě působí v Diagnostickém ústavu na Svatém Kopečku, kde se věnuje práci s dětmi s problémovým chováním, spec. vzdělávacími potřebami či poruchami chování. Rovněž působila jako speciální pedagog na ZŠ nebo vyučující na VŠ.

Cena

1 750 Kč/osobu (vč. DPH)

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ UZAVŘENO