logo
po – pá 8:00 – 16:00

šablony

Krizové plány a chování školy v krizové situaci (webinář)


Termín

12.11.2026
8:00 - 15:30

Místo

ONLINE - webinář
odkaz bude zaslán přihlášeným 1 den před konáním

Hodinová dotace

8 vyučovacích hodin

Pořádající organizace

Zřetel, s.r.o.

Cílová skupina

  • Učitelé MŠ
  • Učitelé 1. stupně ZŠ
  • Učitelé 2. stupně ZŠ
  • Učitelé SŠ
  • Pedagogové volného času
  • Vychovatelé školských zařízení
  • Učitelé speciálních škol
  • Asistenti pedagoga
  • Ředitelé školy a školských zařízení
  • Školní metodik prevence
  • Učitelé VOŠ

1950 Kč / osoba
Přihláška

12.11. 8:00 - 9:30 + 10:00 - 11:30 + 12:00 - 13:30 + 14:00 - 15:30



Obsah

Účastníci se seznámí s tím, jak odlišit krizovou situaci od běžného rizikového chování, jak vytvořit krizový filtr a rozhodovací strom „Je to krize?“. Důraz bude kladen na jasné vymezení situací, které ve škole skutečně vyžadují krizový postup, například akutní sebepoškozování, suicidální riziko, intoxikace, zbraň ve škole, bombová hrozba, závažné násilí, nezvěstný žák nebo sexuální násilí.

Seminář dále představí efektivní postup školy při krizi, včetně rozdělení kompetencí mezi vedení školy, třídního učitele, školního metodika prevence, výchovného poradce, školního psychologa, pedagogy a provozní zaměstnance.


Vzdělávací cíle

Účastníci se naučí rozlišit skutečné krizové situace od běžného rizikového chování a vytvořit pro školu použitelný krizový filtr a rozhodovací strom. Současně si osvojí postup školy při krizi včetně jasného rozdělení kompetencí mezi vedení, ŠPP, pedagogy a další zaměstnance školy.


Lektor/ka

PhDr. Rastislav Jankula

Absolvent UP v Olomouci, obor výchova mimo vyučování. 16 let aktivně vyučoval na ZŠ v Uherském Brodě, mezi lety 2000-2006 zastával funkci ředitele společnosti CEPR Uherský Brod, kde se věnoval zejména tvorbě a realizaci vzdělávacích programů pro pedagogy, žáky a studenty. Od roku 2009 vedl oddělení vzdělávání v DDM Uherský Brod, kde se kromě lektorování DVPP věnoval realizaci vzdělávacích projektů a pedagogické činnosti. V současné době pracuje jako učitel na ZŠ, lektor DVPP a psychoterapeut pro mimořádně nadané studenty SŠ a VŠ.

Cena

1 950 Kč/osobu (vč. DPH)

Přihláška

Údaje o účastníkovi

Údaje o dalším účastníkovi

ve formátu dd.mm.rrrr (např. 29.02.1975)


Fakturační údaje