Datum / čas
07.11.2019-08.11.2019
09:00-16:00

Místo konání
Hradec Králové

Adresa:
bude upřesněno
Hradec Králové

Cílové skupiny

  • Neformální pečovatelé
  • Pracovníci v sociálních službách
  • Sociální pracovníci


č. akreditace MPSV: A2018/0558-SP/PC

 

Hodinová dotace: 16 vyučovacích hodin

 

Obsah školení:

Účastnící tohoto kurzu získají poznatky o tom, jak se zachovat při prvním kontaktu s rodinou, jak získat co nejvíce relevantních informací o vztazích v této rodině (dobré vztahy, narušené vztahy). Pracovníci by měli znát dobře povahu a potřeby dané nemocné osoby vzhledem k anamnéze. Při práci s touto rodinou je potřebné mít informace, kde se mohou tyto rodiny nebo jejich členové obrátit pro radu či pomoc, transport nemocného nebo občasné umístění této nemocné osoby do zařízení, která se tímto zabývají. Důležité je také umět poradit ve věci hmotné potřeby při mimořádně tíživých situacích. Účelem tohoto kurzu je, aby pracovníci pečující o tyto rodiny získaly jejich důvěru a naopak.

 

Cíle školení:

Cílem kurzu je zasvětit všechny pracovníky ať už sociální pracovníky na úřadech, nebo pracovníky v sociálních službách do problematiky týkající se potřeb rodin, ve kterých žije osoba s duševním onemocněním. Podle typů onemocnění a také podle věku těchto osob je potřeba zvolit různé přístupy, případně metody péče o tyto osoby. Tento kurz by měl všechny zainteresované osoby, které se starají o tyto rodiny připravit na různé eventuality a specifika dle typu a rozsahu onemocnění, aby tak mohli co nejlépe informovat rodiny, jak efektivně a bez zbytečného stresu vést život v těchto rodinách. Použitím příkladů z minulosti, které byly řešeny pracovníky, kteří se starají o tyto rodiny, přispěje k lepšímu poznání životních situací a jejich řešení.

 

Cílová skupina:

Sociální pracovníci v oblasti sociální prevence, sociální péče a poradenství, pracovníci v sociálních službách v oblasti sociální péče a neformální pečovatelé

 

Lektor:

Mgr. Bc. Radana Šebestová, DiS.

Absolventka Speciální pedagogiky se zaměřením na vzdělávání (UJAK Praha s.r.o.) a Obchodní akademie a Vyšší odborné školy sociální v Ostravě, Sociální péče se zaměřením na sociální práci. Absolvovala „Výcvik v mediaci“, kurz “Zásady správné komunikace s osobami se zrakovým postižením“,“ Komunikace s osobami se zdravotním postižením v seniorském věku“ a další. Působí jako sociální pracovník na různých pozicích (péče o rodinu a děti; oddělení nezaměstnaných; oddělení terénní práce s nezaměstnanými a rodinou; NSD; DZR). Je zkušenou lektorkou, která se přednášení a lektorské činnosti věnuje od roku 2013. Zaměřuje se na oblast problematiky psychologie, psychiatrie, sociologie a pedagogiky.

 

Účastníci obdrží osvědčení o absolvování akreditované vzdělávací akce.

 

Cena: 2450,- /osobu

Přihláška

Odesláním přihlášky vyjadřujete souhlas s Pravidly pro přihlašování
Typ lístku Cena Prostory
standardní vstupenky 2450,00


Pokud se Vám po stisku tohoto tlačítka neobjeví hlášení o odesílání či jiná odezva, kontaktujte nás přímo na email info@zretel.cz