logo
+420 734 839 966
po – pá 8:00 – 16:00

šablony

Využití piktogramů v mateřské škole (webinář)


Termín

13. 09. 2024
8:00 - 11:30

Místo

ONLINE - webinář
odkaz bude zaslán přihlášeným 1 den před konáním

Hodinová dotace

4 vyučovací hodiny

Cílová skupina

  • Učitelé MŠ

1350 Kč / osoba
Přihláška

13.9. 8:00 - 9:30 + 10:00 - 11:30Obsah

Co to jsou piktogramy? Že prý obrázky přeci? Ovšem, ale ne jen ledajaké. Tyto "obrázky" nám pomáhají učit se a orientovat se v dnešním světě. Jsou všude kolem nás. No a když pomáhají nám dospělým, co teprve těm nejmenším, našim batolatům a předškolákům. Odhalíme výchovně-vzdělávací potenciál, který se v této pomůcce skrývá. Naučím vás, jak piktogramy účelně a efektivně využívat při adaptaci, orientaci v čase a prostoru, k učení se sociálním dovednostem i zodpovědnosti. Budeme jejich prostřednictvím rozvíjet řeč i další kognitivní funkce dětí. Ukážeme si, jak mohou pomoci integrovaným dětem se speciálními vzdělávacími potřebami i dětem s odlišným mateřským jazykem.


Vzdělávací cíle

Cílem kurzu je seznámit účastníky s možností piktogramů a jejich využitím při adaptaci, orientaci v čase a prostoru, učení se sociálním dovednostem a zodpovědnosti. Kurz se zaměří na rozvoj řeči i dalších kognitivních funkcí dětí prostřednictvím piktogramů. Dále si ukážeme, jak mohou piktogramy pomoci integrovaným dětem se speciálními vzdělávacími potřebami, dětem s opožděným vývojem řeči, vývojovou dysfázií, i dětem s odlišným mateřským jazykem.


Lektor

Mgr. Lucie Bajgerová

Magisterský titul získala na Ostravské univerzitě v oboru Speciální pedagogiky. Praxi získala jako vedoucí učitelka v MŠ dále jako učitelka prvního stupně v malotřídní ZŠ. Několik let působila jako školní logoped při SPC v Kolíně i jako školní logoped a učitel ve spec. školství. Vedla také praxe účastníků v rámci studia primární logopedické prevence. Na poli pedagogiky působí soustavně od roku 2005. V současné době navazuje na své zkušenosti lektora akreditovaných školení v oblasti DVPP. 

 

Cena

1 350 Kč/osobu (vč. DPH)

Přihláška

Údaje o účastníkovi

Údaje o dalším účastníkovi

ve formátu dd.mm.rrrr (např. 29.02.1975)


Fakturační údaje