logo
+420 734 839 966
po – pá 8:00 – 16:00

šablony

Strukturované jednotky snoezelen – multisenzorické prostředí pro rozvoj smyslového vnímání a pozornosti


Termín

22. 03. 2022 - 23. 03. 2022
9:00 - 13:00

Místo

ONLINE - webinář
odkaz bude zaslán přihlášeným 1 den před konáním

Hodinová dotace

8 vyučovacích hodin

Číslo akreditace

28936/2022-4-1041

Cílová skupina

  • Učitelé MŠ
  • Učitelé 1. stupně ZŠ
  • Vychovatelé školských zařízení

1540 Kč / osoba
Přihláška

Rozděleno do dvou dnů: 22.3. 9:00 - 10:30 + 11:30 - 13:00, 23.3. 9:00 - 10:30 + 11:30 - 13:00



Obsah školení

Seminář poskytne účastníkům seznámení se způsoby vytvoření a možnostmi zařazení strukturované jednotky snoezelen a prací v multisenzorickém prostředí (snoezelen) do výuky běžných mateřských škol, prvních ročníků základních škol a školních družin. Účastníci se seznámí s postupem, jak připravit multisenzorické prostředí snoezelen – nastavitelné a kontrolované prvky pro stimulaci zraku, sluchu, čichu, hmatu, … – a jak s těmito prvky pracovat směrem k podpoře soustředění. Seminář se zaměřuje na výběr prvků a přizpůsobení prostředí i s ohledem na inkluzi dětí s mírnými formami ADHD, PAS ad. Účastníci se dozvědí, jak sestavit výukovou hodinu tzv. strukturovanou jednotku snoezelen a jak lze tuto jednotku aplikovat i v běžném prostředí mateřských škol, prvních ročníků základních škol a školních družin. Součástí kurzu je i prožitková část – účastníci si vyzkouší strukturovanou jednotku s tématem, které zapadá do rámcového vzdělávacího plánu, a získají tipy pro zařazení dalších témat s důrazem na zapojení více smyslů, které zároveň obohatí předškolní přípravu či výuku.  


Cíle školení

Dalším cílem semináře je naučit seznámit se a naučit pracovat s prvky multisenzorického prostředí a využít je zejména pro zlepšení soustředění u dětí ve věkovém rozmezí 5–8 let a sestavením strukturované jednotky snoezelen reflektující témata vzdělávacích plánů, čímž prohloubí vzdělávací efekt zážitkovou formou.  


Lektor

Mgr. Dagmar Mega

Absolventka Filosofické fakulty Univerzity Palackého (obor germanistika, filozofie a základy spol. věd pro SŠ); absolvovala řadu zahraničních stáží a konferencí zaměřených na problematiku inkluze a práce v multisenzorickém, mediační techniky pro lektory a choreografii rozhovoru. Od roku 2009 je vedoucí rodinného, vzdělávacího a dobrovolnického centra Akropolis v Uherském Hradišti; věnuje se přípravě a koordinaci projektů, konzultantské a lektorské činnosti v rámci mezinárodních aktivit Mládež v akci, Leonardo, Gruntvig, Erasmus+; zabývá se tématy speciálně pedagogických a podpůrných metod využívaných v multisenzorickém prostředí (snoezelen) a oblastí genderových stereotypů.

Cena

1 540 Kč/osobu (osvobozeno od DPH)

Přihláška

PŘIHLAŠOVÁNÍ UZAVŘENO