Datum / čas
29.10.2019
09:00-16:00
Místo konání
Karlovy Vary – Penzion Village
Adresa:
Čankovská 676/61
Karlovy Vary
Cílové skupiny
- Neformální pečovatelé
- Pracovníci v sociálních službách
- Sociální pracovníci
č. akreditace MPSV: A2018/0514-SP/PC/VP
Hodinová dotace: 8 vyučovacích hodin
Obsah školení:
Účastníci kurzu získají znalosti z teorie emocí, které jim usnadní orientaci v jejich vztazích ke klientům – příjemcům sociálních služeb. Seznámí se s vlastními prožitky, potřebami, očekáváními v mezilidských vztazích v porovnání s potřebami druhých. Prohloubí si tak vnímavost k emocím, které „hýbají“ jimi i jejich klienty organizace sociální péče, a to v souvislosti s možnými příčinami vzniku těchto emocí. Porozumí konceptu emoční inteligence a na praktických ukázkách si ujasní možnosti, jak ji u sebe rozvíjet a účinně užívat při práci s klienty sociální péče. Komplexní znalosti o emocích sociálním pracovníkům poslouží i k prevenci interpersonálních konfliktů s kolegy i klienty. Prakticky se seznámí s duševně hygienickými metodami, které jim mohou pomoci snížit intenzitu emočního ne-komfortu v zaměstnání. Na konkrétních kazuistikách porozumí přínosu týmových duševně hygienických metod, jakými jsou intervize, supervize a debriefing. Celkový přínos kurzu spočívá především k posílení dovednosti předcházet chronickému emočnímu vyčerpání, které často vede k syndromu vyhoření.
Cíle školení:
Sociální pracovníci získají nové znalosti z teorie emocí. Pracovníci sociální péče hlouběji porozumí vlivům, které ovlivňují dominující emoční klima v jejich organizaci sociální péče. Naučí se rozpoznat vlastními potřeby, emoce a očekáváními v mezilidských vztazích v porovnání s potřebami, emocemi a očekáváními jejich klientů. Prohloubí si vnímavost k emocím, které „hýbají“ jimi i jejich klienty, a to v souvislosti s možnými příčinami vzniku těchto emocí. Seznámí se s konceptem emoční inteligence a možnostmi, jak ji u sebe rozvíjet k prevenci vzniku konfliktů s klienty. Prakticky se seznámí s individuálními i týmovými duševně hygienickými metodami, které mohou pomoci snížit intenzitu vlastního emočního ne-komfortu a dlouhodobě tím předcházet chronickému stresu a rozvoji syndromu vyhoření.
Cílová skupina:
Sociální pracovníci v oblasti sociální prevence, sociální péče a poradenství, pracovníci v sociálních službách v oblasti sociální prevence, sociální péče a sociálního poradenství a neformální pečovatelé
Lektor:
Mgr. Michal Žmolík
Absolvent oboru Řízení a supervize v sociálních a zdravotnických organizacích na Fakultě Humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze a Sociální práce se zaměřením na aplikovanou psychoterapii na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. Věnuje se převážně psychoterapii, supervizi a vzdělávání formou přednášek, kurzů a školení, jejichž náplň tvoří na základě různorodých zkušeností z oboru školství, sociální a zdravotní péče. Má úplné akreditované psychoterapeutické vzdělání v psychodynamickém a daseinsanalytickém směru. Vede si vlastní psychoterapeutickou praxi, je výcvikovým lektorem akreditované psychoterapeutické výcvikové komunity.
Účastníci obdrží osvědčení o absolvování akreditované vzdělávací akce.
Cena: 1390,- /osobu
Přihláška
Pokud se Vám po stisku tohoto tlačítka neobjeví hlášení o odesílání či jiná odezva, kontaktujte nás přímo na email info@zretel.cz